Prominent & Leading Wholesale Trader from New Delhi, we offer campylobacter karmali agar base 100g, fluconazole flu 0.016-256 mic strip 100pk, plazomicin plz 0.016-256 mic strip 100pk, teicoplanin tec 0.016-256 mic strip 100pk, streptococcal kf agar + ttc and burkholderia cepacia selective agar (bcsa).
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | Powder |
| Packaging Type | Kit |
| Grade Standard | Research Grade |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | strip |
| Packaging Type | Box |
| Grade Standard | Research Grade |
| Purity | 99.9 % |
| Storage Temperature | -20 degree c |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | strip |
| Packaging Type | Box |
| Grade Standard | Research Grade |
| Purity | 99.9 % |
| Storage Temperature | -20 degree c |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | STRIP |
| Packaging Type | Box |
| Grade Standard | Research Grade |
| Purity | 99.9 % |
| Storage Temperature | -20 degree c |
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | Liquid |
| Packaging Type | Kit |
| Grade Standard | Research Grade |
₹ 3400 / Piece Get Latest Price
| Media Type | Ready Liquid |
| Application | Clinical |
| Pack Size | 20PLATES |
₹ 3400 / Piece Get Latest Price
| Media Type | Ready Liquid |
| Application | Clinical |
| Pack Size | 20PLATE |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Media type | Nutrient agar |
| Sterility | Sterile |
| Material | Plastic |
| Diameter | 35mm |
| Plate size | 90 mm |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Media type | research grade |
| Plate size | plate |
| Sterility | kit |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Media type | Nutrient agar |
| Grade | research grade |
| Plate size | 90 mm |
| Gel Strength | plate |
| Sterility | Sterile |
| Mesh Size | kit |
₹ 9000 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Laboratory |
| Packaging Size | 500 g |
| Grade Standard | Reagent Grade |
| Physical State | Crystals |
Ram Bhajan Dwivedi (CEO)
S R Group
Ground Floor, D-17/103, Sector -3, Maharaja Agrasen Dharamshala Sector 3
New Delhi - 110085, Delhi, India