Prominent & Leading Wholesale Trader from New Delhi, we offer rat hcg(chorionic gonadotropin) elisa kit, aztreonam atm 0.064-1024 mic strip 100 pack, cefepime-zidebactam (1:1) fpz 0.016-256 mic strip 100 pack, cefepime/cefepime+clavulanic acid fep/fel 0.25-16/0.064-4 mic strip 100 pack, cefoperazone-sulbactam (2:1) cps 0.016-256 mic strip 100 pack and imipenem/imipenem+edta imi/imd mic strip 100pack.
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Strength | 2000iu |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | STRIP |
| Packaging Type | Box |
| Grade Standard | Research Grade |
| Purity | 99.9 % |
| Storage Temperature | -20 degree c |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | STRIP |
| Packaging Type | Box |
| Grade Standard | Research Grade |
| Purity | 99.9 % |
| Storage Temperature | -20 degree c |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | STRIP |
| Packaging Type | Box |
| Grade Standard | Research Grade |
| Purity | 99.9 % |
| Storage Temperature | -20 degree c |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | STRIP |
| Packaging Type | Box |
| Grade Standard | Research Grade |
| Purity | 99.9 % |
| Storage Temperature | -20 degree c |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | strip |
| Packaging Type | Box |
| Grade Standard | Research Grade |
| Purity | 99.9 % |
| Storage Temperature | -20 degree c |
₹ 46000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | STRIP |
| Packaging Type | Box |
| Grade Standard | Research Grade |
| Purity | 99.9 % |
| Storage Temperature | -20 degree c |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | Liquid |
| Packaging Type | Kit |
| Grade Standard | Research Grade |
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Usage | Research |
| Physical State | Liquid |
| Brand | MEDCHEM |
| Packaging Type | Vial |
| Purity | 95 % |
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Physical State | Liquid |
| Packaging Type | Kit |
| Grade Standard | Research Grade |
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | Human albumin 5.0 mg |
| Strength | 5.0mg |
| Brand | jackson |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Solution |
| Vial Volume | 1 vial |
| Manufacturer | Roche |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Vial in Box |
₹ 14115 / Piece Get Latest Price
| Service Type | Cloning |
| Sample Type | Human sample |
| Turnaround Time | 24 hours |
| Target Type | DNA,RNA |
| Detection Method | Gel based |
| Accreditation | NABL |
| Data Output | Raw data |
| Service Mode | Contract service |
| Platform | ABI |
| Client Segment | Research lab |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | ATXN7L1 Mouse |
| Strength | 100ul |
| Brand | Affinity |
| Packaging Size | 0.1 ml |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Packaging Type | Vial |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Molecule | SOD1 Mouse |
| Strength | 0.1ml |
| Brand | affinity |
| Packaging Size | 0.1 ml |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Vial Volume | 1 vial |
| Manufacturer | Roche |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Vial in Box |
₹ 28500 / Piece Get Latest Price
| Molecule | mouse igG |
| Strength | 1.0mg |
| Brand | jackson |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Vial |
| Vial Volume | 1 vial |
| Manufacturer | Roche |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Vial in Box |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Strength | 10 g |
| Pack size | 50 ml vial |
| Brand | Intacglob |
| IgG percent | 5 % |
| Shelf life | 36 months |
| Storage temp | 2-8 C |
| Usage type | Hospital |
| Prescription | Prescription |
| Country of origin | Germany |
| Box packing | 1 vial box |
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 10 ml |
| Packaging Type | Vial |
₹ 27000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | ERCC1 Mouse mAb |
| Strength | 100 ul |
| Brand | ELK Biotechnology |
₹ 31000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | Insulin Glargine Mouse mAb |
| Strength | 100 ul |
| Brand | ELK Biotechnology |
₹ 29000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | CBARA1/MICU1 Mouse mAb |
| Strength | 100 ul |
| Brand | Elk Biotechnology |
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | Luciferase (2G11) Mouse mAb |
| Strength | 100 ul |
| Brand | Elk Biotechnology |
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | ATM (1D1) Mouse mAb |
| Strength | 100 ul |
| Brand | Elk Biotechnology |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 0.1 ml |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 0.1 ml |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 0.1 ml |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 0.1 ml |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 0.1 ml |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 0.1 ml |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 0.1 ml |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 0.1 ml |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 0.1 ml |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 0.1 ml |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 0.1 ml |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 0.1 ml |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 0.1 ml |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 0.1 ml |
₹ 9000 / Project Get Latest Price
| Service Type | Analysis |
| Application Type | Research |
| Service Duration | 24 hour |
| Pack Size | 8 TEST |
| Brand | LIOFILCHEM |
Minimum order quantity: 2 Project
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | Liquid |
| Packaging Type | Kit |
| Grade Standard | Research Grade |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Service Type | Testing |
| Testing Type | Quality Control Testing |
| Sample Type | Chemicals |
| Test Location | Laboratory |
| Minimum Sample Size | 20ul |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Service Type | Testing |
| Testing Type | Quality Control Testing |
| Sample Type | Chemicals |
| Minimum Sample Size | 20ug |
Ram Bhajan Dwivedi (CEO)
S R Group
Ground Floor, D-17/103, Sector -3, Maharaja Agrasen Dharamshala Sector 3
New Delhi - 110085, Delhi, India