We are a leading Wholesale Trader of gapdh polyclonal antibody 100 ul, goat anti-mouse igg fluor594, e2-tag ployclonal antibody 100ul, p-irf3 (ser396) antibody, g418 (geneticin) 100mg and v factor test 100 disc liofilchem from New Delhi, India.
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | GAPDH polyclonal |
| Physical State | Liquid |
| Strength | 100ul |
| Brand | Affinity |
| Grade Standard | Bio-Tech Grade |
| Packaging Size | 100ul |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Usage/Application | Laboratory |
| Storage | Refrigerated |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Physical Form | Liquid |
| Physical State | Liquid |
| Packaging Type | Vial |
| Grade Standard | Reagent Grade |
| Cas Number | 50-81-7 |
| Chemical Formula | C6H12O6 |
| Purity | 99.9 % |
| Usage/Application | Laboratory |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Grade Standard | Bio-Tech Grade |
| Physical State | Liquid |
| Packaging Size | 100ul |
| Usage/Application | Laboratory |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Grade Standard | Bio-Tech Grade |
| Packaging Size | 100ul |
| Physical State | Liquid |
| Usage/Application | Laboratory |
₹ 17800 / Piece Get Latest Price
| Physical State | Powder |
| Packaging Type | Kit |
| Grade Standard | Analytical Grade |
| Cas Number | 50-81-7 |
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | Liquid |
| Packaging Type | Kit |
| Grade Standard | Research Grade |
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | Liquid |
| Packaging Type | Kit |
| Grade Standard | Research Grade |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | Liquid |
| Molecule | HRP-conjugated Goat Anti-Mouse lgG |
| Packaging Type | Kit |
| Strength | 100 ul |
| Grade Standard | Research Grade |
| Brand | Elk Biotechnology |
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | Liquid |
| Molecule | HRP-conjugated Goat Anti-Rabbit lgG |
| Packaging Type | Kit |
| Strength | 100 ul |
| Grade Standard | Research Grade |
| Brand | Elk Biotechnology |
₹ 29000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | FITC-conjugated Goat Anti-Rabbit lgG |
| Strength | 100 ul |
| Brand | Elk Biotechnology |
₹ 19000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | CY3-conjugated Goat Anti-Rabbit lgG |
| Strength | 100ul |
| Brand | Elk Biotechnology |
₹ 63000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | Liquid |
| Packaging Type | Kit |
| Grade Standard | Research Grade |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Grade Standard | Bio-Tech Grade |
| Packaging Size | 100ul |
| Physical State | Liquid |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Grade Standard | Reagent Grade |
| Physical State | Liquid |
| Usage/Application | Laboratory |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Grade Standard | Reagent Grade |
| Physical State | Liquid |
| Usage/Application | Laboratory |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Physical State | Liquid |
| Usage/Application | Laboratory |
₹ 23500 / Piece Get Latest Price
| Molecule | antibody |
| Reagent Type | Biological reagent |
| Strength | 0.1mg |
| Pack Size | 0.1ml |
| Brand | affinity |
| Packaging Size | 0.1 ml |
| Form | Liquid |
| Application | Research Lab |
| Storage Temperature | -20c |
| Shelf Life | 12 Months |
₹ 19000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | Human IgG |
| Strength | 1.0ml |
| Brand | jackson |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Vial Volume | 1 vial |
| Manufacturer | Roche |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Vial in Box |
₹ 37500 / Piece Get Latest Price
| Molecule | Anti-Powassan virus E protein Antibody (POWV-63) |
| Strength | 1mg |
| Brand | Medchem express |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Vial |
| Vial Volume | 1 vial |
| Manufacturer | Janssen |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Vial in Box |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Molecule | Moesin |
| Strength | 0.1ml |
| Brand | affinity |
| Packaging Size | 0.1 ml |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Vial Volume | 1 vial |
| Manufacturer | Roche |
| Storage | Refrigerated |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Molecule | research |
| Strength | 0.1ml |
| Brand | research grade |
| Packaging Size | 0.1 ml |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Vial Volume | 1 vial |
| Manufacturer | Roche |
| Storage | 2–8°C |
| Packaging Type | Vial |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Molecule | Rituximab |
| Strength | 100ul |
| Brand | affinity |
| Packaging Size | 0.1 ml |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Vial Volume | 1 vial |
| Manufacturer | Roche |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Vial |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Molecule | P-p38MAPK |
| Strength | 0.1ml |
| Brand | affinity |
| Packaging Size | 0.1 ml |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Vial Volume | 1 vial |
| Manufacturer | Roche |
| Storage | 2–8°C |
| Packaging Type | Vial |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | Mouse IgG, whole molecule 1.0 mg |
| Strength | 1.mg |
| Brand | Jackson |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Vial |
| Vial Volume | 1 vial |
| Manufacturer | Roche |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Vial in Box |
₹ 37500 / Piece Get Latest Price
| Molecule | mouse IgG |
| Strength | 1.0 mg |
| Brand | Jackson |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Vial |
| Vial Volume | 1 vial |
| Manufacturer | Roche |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Vial in Box |
₹ 32800 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 0.1 ml |
| Brand | Sigma Aldrich |
| Packaging Type | Bottle |
| Technique | Immunoprecipitation |
| Species Reactivity | Human |
| Antibody Form | Affinity Isolated Antibody |
| Product Category | Primary Antibodies |
₹ 24000 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 0.1 ml |
| Brand | Mouse Phospho-AKT1 Thr308 Polyclonal Antibody |
| Packaging Type | Vial |
| Drug Name | Mouse Phospho-AKT1 Thr308 Polyclonal Antibody |
| Product Type | API |
| Dose | Mouse Phospho-AKT1 Thr308 Polyclonal Antibody |
| Usage/Application | Mouse Phospho-AKT1 Thr308 Polyclonal Antibody |
| Dose/Strength | Mouse Phospho-AKT1 Thr308 Polyclonal Antibody |
₹ 20000 / Vial Get Latest Price
| Antibody Type | Polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Service Stage | Immunization Only |
| Packaging Size | 100ul |
| Antigen Type | Protein |
| Application | ELISA |
| Purification Method | Protein G |
| Packaging Type | Bottle |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | HDAC1 polyclonal |
| Strength | 100ul |
| Brand | Affinity |
| Packaging Size | 100ul |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Bottle |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | Beta actin |
| Physical State | Liquid |
| Strength | 100ul |
| Brand | affinity |
| Grade Standard | Bio-Tech Grade |
| Packaging Size | 100ul |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Usage/Application | Laboratory |
| Storage | Refrigerated |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | Cofilin |
| Strength | 100ul |
| Brand | Affinity |
| Packaging Size | 100ul |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Bottle |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | C-Myc-Tag |
| Physical State | Liquid |
| Strength | 100ul |
| Brand | Affinity |
| Grade Standard | Bio-Tech Grade |
| Packaging Size | 100ul |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Usage/Application | Laboratory |
| Storage | Refrigerated |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | His-Tag polyclonal |
| Strength | 100ul |
| Brand | affinity |
| Packaging Size | 100ul |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Bottle |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | C-MYC-tag polyclonal |
| Physical State | Liquid |
| Strength | 100ul |
| Brand | Affinity |
| Grade Standard | Bio-Tech Grade |
| Packaging Size | 100ul |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Usage/Application | Laboratory |
| Manufacturer | Roche |
| Storage | Refrigerated |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | P-PYK2 |
| Strength | 100ul |
| Brand | Affinity |
| Packaging Size | 100ul |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Vial Volume | 1 vial |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Bottle |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | P-DYN1 |
| Strength | 100ul |
| Brand | Affinity |
| Packaging Size | 100ul |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Bottle |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | P-CtBP1 |
| Strength | 100ul |
| Brand | Affinity |
| Packaging Size | 100ul |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Bottle |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | P-Cyclin D1 |
| Strength | 100ul |
| Brand | Affinity |
| Packaging Size | 100ul |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Vial Volume | 1 vial |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Bottle |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Molecule | (Ser280) Antibody |
| Strength | 100ul |
| Brand | Affinity |
| Packaging Size | 100ul |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Bottle |
₹ 23000 / Vial Get Latest Price
| Molecule | P-Beclin 1 |
| Strength | 100ul |
| Brand | Affinity |
| Packaging Size | 100ul |
| Indication | Breast Cancer |
| Route of Administration | IV |
| Form | Injection |
| Vial Volume | 1 vial |
| Storage | Refrigerated |
| Packaging Type | Bottle |
Ram Bhajan Dwivedi (CEO)
S R Group
Ground Floor, D-17/103, Sector -3, Maharaja Agrasen Dharamshala Sector 3
New Delhi - 110085, Delhi, India